To remember it:

Lex.pre.: /P-í/ /ná/ o.p Cl.: l Conj.: (y-p)

STEM SETS/Transitivity: Transitive(Outer prefix)

I.niih

P.niiʼ

F.nih

U/R.nih

O.niih

(Imp.)

Sg.             Dl.            Pl.

1st Person bénáshniih  bénéiilniih  béédeiilniih

2nd Person bénánílniih bénáołniih béédaołniih

3rd Person yénálniih                       yéédaalniih

4th Person bééjílniih                       béédajilniih

(Perf.)

Sg.           Dl.                Pl.

1st Person bénááshniiʼ bénéiilniiʼ  béédeiilniiʼ

2nd Person béénílniiʼ bénáoołniiʼ  béédaoołniiʼ

3rd Person yénáálniiʼ                     yéédaalniiʼ

4th Person bééjoolniiʼ                   béédajoolniiʼ

(Fut.)/d/

Sg.               Dl.                Pl.

1st Person béédeeshnih béédiilnih béédadiilnih

2nd Person béédíílnih  béédoołnih  béédadoołnih

3rd Person yéédoolnih                   yéédadoolnih

4th Person béézhdoolnih               béédazhdoolnih

(Iter.)

Sg.               Dl.                Pl.

1st Person bénínáshnih   bénínéiilnih  bénínádeiilnih

2nd Person bénínánílniih bénínáołnih bénínádaołnih

3rd Person yénínálnih                        yénínádaalnih

4th Person bénínájílniih                     bénínádajilnih

(Opt.)

Sg.               Dl.                Pl.

1st Person bénáoshnih bénáoolnih béédaoolnih

2nd Person bénáóólnih bénáoołnih béédaoołnih

3rd Person yénáolnih                      yéédaolnih

4th Person bééjólnih                       béédajólnih

(ALM  niiʼ4 C(2)1) (YM 154)