To kick it inside : Lex.Pre.: yah(adv) ʼa(op)bí(outer obj.)jí(inner obj.) Cl.:ł Conj.:(y)-p
STEM SET/Transitivity: Transitive(outer object) (add a /y/ in the inner prefix position for the /j/ is a lexical prefix)
I.taał
P.táál
F.tał
U/R.tał
O.taał
(Imp.)
Sg. Dl. Pl.
1st Person ʼabíjíshtaał ʼabíjíiltaał/ʼabídzíiltaał ʼabídajiiltaał/ʼabídadziiltaał
2nd Person ʼabíjíłtaał/ʼabídzíłtaał ʼabíjółtaał/ʼabídzółtaał ʼabídajołtaał/ʼabídadzołtaał
3rd Person ʼayíjíłtaał ʼayídadziłtaał
4th Personʼabíijíłtaał ʼabídeijíłtaał
(Perf.)
Sg. Dl. Pl.
1st Person ʼabídzííłtáál ʼabídziiltáál ʼabídadziiltáál
2nd Person ʼabídzííníłtáál ʼabídzoołtáál ʼabídadzoołtáál
3rd Person ʼayídzííłtáál ʼayídadzistáál
4th Person ʼabíidzííłtáál ʼabídeijistáál
(Fut.)/d/
Sg. Dl. Pl.
1st Person ʼabízhdeeshtał ʼabízdiiltał ʼabídazdiiltał
2nd Person ʼabízdííłtał ʼabízdoołtał ʼabídazdoołtał
3rd Person ʼayízdoołtał ʼayídazdoołtał
4th Person ʼabíizhdoołtał ʼabídeizhdoołtał
Y/M pg. 5
Recent Comments